czwartek, 29 marca 2012

zgaszę światło dla Ziemi

Już w sobotę, spora część globu pogrąży się w ciemnościach. Po raz kolejny będziemy gasić na godzinę światło, by pomóc naszej Ziemi. To moje trzecie gaszenie i chcę Was do niego zaprosić. Inicjatywa WWF "Godzina dla Ziemi" ma przed wszystkim wymiar symboliczny, pokazuje, na czym polega proekologiczna świadomość, myślenie o Ziemi. Często mówimy sobie "co ja mogę?" "przecież to i tak nic nie zmieni" i myjemy zęby przy odkręconej wodzie, prosimy ekspedientkę o jednorazową torebkę, wyrzucamy do śmieci opakowania, które mogłyby być użyte ponownie, zostawiamy na całą noc włączony komputer itd... Wydaje nam się, że w tym ogromie ludzi nic nie znaczymy, że nasze działania nic nie zmienią, że przecież producenci nie przestaną sprzedawać, tylko dlatego, że akurat my będziemy kupować mniej rzeczy jednorazowego użytku, myślimy o sobie, jak o kropli w morzu. A Godzina dla Ziemi jest dowodem na to, że nie jesteśmy tylko kroplą, jesteśmy AŻ kroplą, jedną z setek tysięcy, które MAJĄ ZNACZENIE. Nasz drobny gest nie jest jedynym, podobnie robią miliony ludzi i dlatego warto!!!
Dlatego proszę - spróbujcie, to nic nie kosztuje (ba! przez godzinę oszczędzamy na prądzie;) ). W sobotę o 20.30 zgaście światło na 60 minut i poczujcie, jak ważny jest Wasz gest!

Tutaj link do polskiej strony WWF, gdzie więcej o tej akcji i nie tylko.Zobaczcie, jak szybko bile licznik przyłączających się :)


A przy okazji... skoro już o ekologicznej świadomości, polecam napotkany ostatnio artykuł o reklamach społecznych w temacie ekologii

I facebookowy fanpage zataczającej coraz szersze kręgi dolnośląskiej kampanii na rzecz ograniczania odpadów, segregacji i recyclingu.


Tyle na dziś. Do zobaczenia w ciemności ;)))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde słowo. Twój komentarz nie pozostanie bez echa, więc zajrzyj, proszę, ponownie :)